Jaka jest wysokość spłonek różnych producentów?

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Bartek L
Posty: 93
Rejestracja: środa, 11 czerwca 2008, 22:54
Lokalizacja: Janów

Jaka jest wysokość spłonek różnych producentów?

Post autor: Bartek L »

Przede wszystkim chodzi mi o spłonki zwykłe duże (jak do .308W).
Aktualnie używam spłonek Sellier&Bellot (bo w owym czasie innych nie było na miejscu). Ich wysokość waha się w granicach 3,08 - 3,21 mm. Czy taki rozrzut jest do przyjęcia? Głębokość gniazda spłonkowego przyjąłem 3,35 mm (żeby to jakoś uśrednić). Pytam o innych producentów bo jak mi się skończą S&B to zamierzam zmienić na jakieś lepsze. I stąd moja wątpliwość czy spłonki innych producentów nie będą za niskie do tak głębokich gniazd? Czy spłonki innych producentów też mają TAKI rozrzut wysokości?
DB
Bartek L
Posty: 93
Rejestracja: środa, 11 czerwca 2008, 22:54
Lokalizacja: Janów

Post autor: Bartek L »

Może by ktoś wreszcie odpowiedział?
Na pewno ktoś na tym forum używa spłonek CCI, RWS albo może nawet Federal. Czy tak trudno wyjąc z pudełka kilkanaście spłonek i zmierzyć sówmiarką? :bh|:
KubaG
Posty: 218
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 18:48
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: KubaG »

Nie mam dostępu do spłonek przy sobie ... jak nie zapomne to zmierzę to w weekend ....

i "sówmiarką" nie zmierzę ... ewentualnie suwmiarką.
Awatar użytkownika
Adico
Posty: 218
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 23:48
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Adico »

Zmierzyłem 10szt CCI 200, mieściły się w przedziale od 3,15 do 3,21. Nawiasem mówiąc najlepsze grupy strzeliłem z amunicji ze spłonkami S&B wiec chyba takie najgorsze nie są...
Bartek L
Posty: 93
Rejestracja: środa, 11 czerwca 2008, 22:54
Lokalizacja: Janów

Post autor: Bartek L »

No jakiś odzew już jest. Dzięki za to i czekam na więcej.

KubaG
Niech Ci będzie :wink: Morzesz zmieżyć sufmiarkom :med/:

Aż razi w oczy, nieprawdaż? :-k
KubaG
Posty: 218
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 18:48
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: KubaG »

Bartek L - razi strasznie.
Jerzy
Posty: 16
Rejestracja: piątek, 16 stycznia 2009, 14:43

wysokosc splonek

Post autor: Jerzy »

Od tego jakich uzywac splonek-zalezy jakiego uzywarz prochu,kalibru amunicji,producenta luski i w koncu wagi posisku. Jak widzisz jest to troche
sprawa zlozona, podalem tylko najwazniejsze elementy. Moja rada to; do prochu ktorego aktualni uzawasz probuj dobrac pozostale komponenty-wedlug danych z katalogu autoryzowanego,a nie podpowiadaczy czesto nie posiadajacych wystarczajacej wiedzy. Jestem w posiadaniu katalogu wydanego przez Niemiecki
Instytut ktory zajmuje sie Badaniami nad Bronia i Amunicja Sportowa i Mysliwska w skrocie DEVA Deutsche Versuchs-und Prüf-Anstalt für Jagd und Sportwaffen.
Jest to najnowsze wydanie rok wydania 2005.a dotyczy elaboracji narzedzi i komponentow. Po za tym zawiera dane do elaborowania ponad 1700 naboii w ponad
110-ciu kalibrach,jezeli jestes jakimis danymi zainteresowany,napisz a ja postaram Ci sie pomoc.

Pozdrawiam.
SławekP
Posty: 401
Rejestracja: wtorek, 03 czerwca 2008, 11:17
Lokalizacja: Bolesławiec

Re: wysokosc splonek

Post autor: SławekP »

Jerzy pisze:Od tego jakich uzywac splonek-zalezy jakiego uzywarz prochu,kalibru amunicji,producenta luski i w koncu wagi posisku.
Pozdrawiam.
To chyba lekka przesada.
Osobiście testując kilka rodzaji spłonek różnych producentów(CCI,Federal,S&B,Magtech)
zarówno w .223 jak i większych kalibrów specjalnych różnic nie zauważyłem...

Adico,
Wypróbowałeś te?
:http://www.midwayusa.com/eproductpage.e ... mid=969237
PiotrL
<font color=navy>Moderator</font>
Posty: 1435
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 10:21

Post autor: PiotrL »

....Od tego jakich uzywac splonek-zalezy jakiego uzywarz prochu,kalibru amunicji,producenta luski i w koncu wagi posisku....to ślepy zaułek - zastosowanie spłonek roznych producentów tylko minimalnie a nawet powiem ze nieistotnie zmienia paraetry naboju, przesuwajac punkt trafienia i centymetry. Tak jak Sławek stosowalem spłonki CCI, Federala,Remingtona i RWS - nie ma miedzy nimi zadnej różnicy. Mozna dystkutować nad róznicą w zastosowaniu spłonek LR czy LRM w niektórych kalibrach czy porach roku / np. długi wąski 7x64 LR w lecie a LRM w zimie/ - ale to nie ma praktycznego znaczenia
Przy okazji - nasi zachodni sąsiedzi wcale nie są źródłem wiedzy objawionej - zdecydowanie sugeruję za zapoznaniem się z doświadczeniami Amerykanów....
Piotr
Awatar użytkownika
Adico
Posty: 218
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 23:48
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Adico »

Sławku, jeszcze nie bo jeszcze ich nie odebrałem :wink: zresztą miały iść do nowej zabawki a jak wiesz trochę się sprawa rypła i zabawki ciągle jeszcze nie mam :? ale do wiosny pewnie już cos bedzie [-o<

Dobieranie komponentów pod spłonke :-k hmm ciekawe...

Pozdrawiam
Adam
Bartek L
Posty: 93
Rejestracja: środa, 11 czerwca 2008, 22:54
Lokalizacja: Janów

Post autor: Bartek L »

Mnie spłonki LRM na razie nie interesują bo dysponuję tylko kalibrem 308Win.
A jeśli chodzi o dobieranie komponentów to ja, mając już broń w takim kalibrze, wybrałem sobie odpowiedni pocisk i pod niego dobierałem proch. Spłonki mam tylko S&B bo takie akurat w sklepie były. A po co mi dane o innych spłonkach to wytłumaczyłem w poscie tematycznym. Tak wiec jeśli spłonki różnych producentów nie różnią się wymiarami to mi rozwiązuje problem głębokości osadzenia.
Dzięki za wszystkie odpowiedzi.
ODPOWIEDZ