Proch Rottweil;R904-907

Moderatorzy: wierzba, P_iter

JurekZ
Posty: 39
Rejestracja: niedziela, 10 stycznia 2010, 12:23
Lokalizacja: niemcy

Proch Rottweil;R904-907

Post autor: JurekZ »

Witam.
Poszukuje prochu jak w temacie; Rottweil R904 albo R907. Cz ktos moze mi wskazac sprzedawce.
Pozdrawiam i dziekuje z gory za info.
Maciej Krawczak
Posty: 467
Rejestracja: środa, 28 maja 2008, 17:31

Post autor: Maciej Krawczak »

Wszystkie filie "Frankonii", Triebel też prowadzi.
JurekZ
Posty: 39
Rejestracja: niedziela, 10 stycznia 2010, 12:23
Lokalizacja: niemcy

Proch Rottweil; R904-R907.

Post autor: JurekZ »

Tak wiem, ale nie dodalem ze poszukuję sprzedawcow w Polsce.
Chyba ze Frankonia ma tez filie w Polsce o czym nie wiem.
Dzieki za info.
PiotrL
<font color=navy>Moderator</font>
Posty: 1435
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 10:21

Post autor: PiotrL »

Przedstawicielem Alljagda w Polsce jest Wiegand - http://bron-wiegand.pl/oferta/2/amunicja.html - piszą ze mają komponenty do elaboracji. Frankonia ma przedstawicielstwo / chyba/w Pradze. Nie słyszałem aby w Polsce ktoś sprzedawał Rottweila - poza krótkim incydentalnym handlem MK Szustera.
Tak przy okazji- dlaczego Rottweil? - ani atrakcyjny cenowo, ani atrakcyjny jakościowo - nie lepiej cos z Hogdona czy IMR które bez problemu kupisz w Parabellum?
Piotr
JurekZ
Posty: 39
Rejestracja: niedziela, 10 stycznia 2010, 12:23
Lokalizacja: niemcy

Proch Rottweil; R904-R907.

Post autor: JurekZ »

Dlaczego Rottweil bo; Brenneke do TIG I TOG W kal. 7x64-8x64S oraz 8x68S zaleca Rottweila, a sporadycznie Vihtavuori ktorego
rowniez uzywam. W innych kal. zalecane sa rowniez prochy wymienione przez Kolege. Nie wykluczam zastapienia Rottweila innymi dostepnymi prochami, ale poki co bede poszukiwal dalej. Dlaczego Twoim zdaniem Rottweil jest malo atrakcyjny? Chetnie wyslucham Twoich spostrzezen i opinii.
Pozdrawiam. Jurek.Z.
Maciej Krawczak
Posty: 467
Rejestracja: środa, 28 maja 2008, 17:31

Post autor: Maciej Krawczak »

Jurek.
W 8x64Skulki 200grs ładnie latają na N550. W 8x68S polecam N160 i N560.
To ze firma zaleca sypanie Rottweila do TIG-a/TUG-a mnie nie przekonuje. Niech zalecają ( bo oni tak sypią fabrycznie) ale to nie znaczy , że na innych proszkach będzie gorzej. :wink:
Pozdrawiam.
JurekZ
Posty: 39
Rejestracja: niedziela, 10 stycznia 2010, 12:23
Lokalizacja: niemcy

Proch Rottweil; R904-R907.

Post autor: JurekZ »

Macku.
Zgadzam sie w calej rozciaglosci z tymi zaleceniami, poniewaz tez do tej pory uzywalem tach prochow z calkowitym powodzeniem.
Chociaz zdaje sobie z tego sprawe ze ja tych roznic nie zauwaze i zwierz dobrze trafiony tez nie, to jakas niczym nie wytlumaczona wewnetrzna potrzeba typu "sprobuj": To tak jak dyskusja o kalibrach ktory leprzy. To chyby choroba.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
P_iter
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 2625
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: P_iter »

To, tak jak Lapua zaleca VihtaVuori, co nie znaczy, że na innym napędzie ich kulki będą gorzej latać.
:)
Pozdrawiam
P_iter
SP0VIP
Awatar użytkownika
michalop
Posty: 159
Rejestracja: czwartek, 17 września 2009, 23:02
Lokalizacja: Münster/Sosnowiec

Post autor: michalop »

Maciej Krawczak pisze:Wszystkie filie "Frankonii", Triebel też prowadzi.
Może to naiwne pytanie, ale jak wyobrażacie sobie zakup prochu w Niemczech ?
Na Europejską kartę broni nie sprzedadzą - a kupić mogą jedynie osoby posiadające "Pulverschein"

piotrek
6mmBR
PiotrL
<font color=navy>Moderator</font>
Posty: 1435
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 10:21

Post autor: PiotrL »

Rottweila używałem w przeszłości - zasugerowany danymi z ksiązki Rottweila - potem kiedy nabrałem doświaczenia i poznałem QL - zmieniłem na Vv. Dlaczego? głównie z powodu dostepności - choć np. R902 sypał sie bardzo przyjemnie. Wyraziłem sie moze nieprecyzyjnie - ani atrakcyjny - chodziło mi o dostepność - ponieważ we wszystkich uzywanych prochach różnych firm nie spotkałem takiego na którym nie udałoby sie zrobić tego co bym chciał.
Co do podania adresów niemieckich - Jurek ma napisane że jest z Niemiec...
Piotr
JurekZ
Posty: 39
Rejestracja: niedziela, 10 stycznia 2010, 12:23
Lokalizacja: niemcy

Proch Rottweil; R904-R907.

Post autor: JurekZ »

W Niemczech poza prochem dostanie się wszystkie komponenty. Do wydania pozwolenia na kupno prochu konieczne jest ukończenie kursu
dotyczacego elaboracji i obchodzenia sie z materialami wybuchowymi, no i zdanie egzaminu panstwowego. Ale to nie problem, bede robil z prochow dostepnych. Dzieki za uwagi i wskazowki.
JurekZ.
Stanisław
Posty: 313
Rejestracja: poniedziałek, 05 grudnia 2011, 00:10
Lokalizacja: Warszawa, Gdańsk

Post autor: Stanisław »

to może w Polsce nie jest tak źle, choć z napisów na hogdonie wynika, że proch bezdymny nie jest materiałem wybuchowym w/g przepisów USA, choć jest łatwopalny i w niektórych okolicznościach może eksplodować. Piszę z pamieci. :wink:
PKU_Parabellum
Posty: 453
Rejestracja: czwartek, 09 października 2008, 16:43
Lokalizacja: Sulejówek
Kontakt:

Post autor: PKU_Parabellum »

Z tego co wiem od Krakusa w 7x64 bardzo dobrze spisuje się Hodgdon Hybrid 100V, ale tak jak pisałem prywatnie Rottweila możemy sprowadzić na zamówienie w zbiorczym opakowaniu.

Pozdrawiam
JurekZ
Posty: 39
Rejestracja: niedziela, 10 stycznia 2010, 12:23
Lokalizacja: niemcy

Proch Rottweil 904-907.

Post autor: JurekZ »

Ad.Parabellum.
Od kilku dni bylem po za domem i nie moglem sledzic tego co sie dzialo nas forum. Dziekuje za oferte, ale to zbyt duza ilosc dla mnie i juz zdobylem potrzebny mi Proch. Do 7x64 uzywam N160 albo N550, a Rottweila potrzebuje do 8x68S.
Pozdrawiam.J.Z.
ODPOWIEDZ