Prośba o radę - broń i optyka

Moderatorzy: wierzba, P_iter

wierzba
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 712
Rejestracja: niedziela, 13 listopada 2011, 09:01
Lokalizacja: Józefosław

Prośba o radę - broń i optyka

Post autor: wierzba »

Witam,
jestem pistoleciarzem, nigdy nie miałem karabinu :) I nagle naszła mnie ochota, chciałem kupić sobie kabekaes Brno 2 dla rozrywki ale w sumie pomyślałem że jak robię sobie kulki do krótkiej to i z długa sobie poradzę a fajnie byłoby mieć w szafie zgrabny "prawdziwy" karabin.
O ile w broni krótkiej jako tako orientuję się to karabiny to dla mnie czarna magia, różnorodność modeli i kalibrów pomnożone przez optykę powoduje zawrót głowy.
1. Jestem leworęczny i lewooczny ale w karabinie rekreacyjnym jestem w stanie przeżyć broń prawą, mogę oderwać się od broni w celu przeładowania prawą ręką.
1. Ma strzelać w punkt :) Mieszkam w Piasecznie pod Warszawą i jedyna strzelnica jaką biorę pod uwagę na wypady z karabinem to Suchodół - czyli oś 100 metrów. Na żadne zawody nie wybieram się, interesuje mnie strzelanie rekreacyjne na max 300 metrów ale maks to chyba oś w Rembertowie 200 metrów.
2. Kaliber - chyba .223 rem ale wśród ogłoszeń o broni używanej krąży od jakiegoś czasu anons o lewej Tikka T3 w .308 i zastanawiam się czy się nie skusić, tylko 308 do dziurawienia papieru to chyba przesada ...
3. Optyka - tu już nie ma zielonego pojęcia, nie chcę rynny na karabinku, nie będę w nocy polował, nie pędzę, wolę nalewki :)

Pomożecie ? Remington 700, Tikka T3 czy może wystarczy CZ czy Howa ? Budżet ma delikatnie rzecz biorąc nie największy ale wolę dołożyć niż mieć coś z czego będę średniozadowolony.
Awatar użytkownika
P_iter
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 2626
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: P_iter »

Mówiłem, że przyjdzie na Ciebie czas.:-) Proponuje jednak .223. Tania a dobra broń to CZ 527 z grubą lufą. Optyki ze światłem max. 42Tikka czy Savage to bardzo dobry wybór tylko droższy.
Pozdrawiam
P_iter
SP0VIP
sniper4
Posty: 154
Rejestracja: środa, 07 marca 2012, 15:57

Post autor: sniper4 »

Z tą CZ-etką to dobry pomysł.

Polecałbym również savage 10 predator. Bardzo dobry karabin i przy strzelaniu do 300m rewelacja.
Stanisław
Posty: 313
Rejestracja: poniedziałek, 05 grudnia 2011, 00:10
Lokalizacja: Warszawa, Gdańsk

Post autor: Stanisław »

Kolega ma Howę i jest zadowolony, tym bardziej, że ostatnio ponoć poprawili mechanizmy spustowe.
Awatar użytkownika
huskys
Posty: 1119
Rejestracja: poniedziałek, 02 czerwca 2008, 20:20

Post autor: huskys »

Polecam moją Howe z szyną 20MOA :D .
:halo-
Obrazek
Obrazek
Alphamale
Posty: 147
Rejestracja: czwartek, 05 kwietnia 2012, 03:40

Post autor: Alphamale »

Wierzba,
ja tez jestem bardziej pistoleciarzem niz 'karabinowcem'.
Przed zakupem popros kolegow co maja bron azeby CI ja udostepnili i sie poskladaj.
Zrob to przy stole, pozniej w pozycji lezacej i wtedy bedziesz mial pojecie, co i jak CI lezy.
Albo kup sobie AR15tke z lufa 18-tka i sprawa bedzie zalatwiona. Przy dobrej elaboracj bedziesz na 100m miescil
sie w skupieniu poinej 1MOA.
Awatar użytkownika
P_iter
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 2626
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: P_iter »

Alphamale pisze: Albo kup sobie AR15tke z lufa 18-tka i sprawa bedzie zalatwiona.
To zależy czy chce się mieć broń for fun czy do precyzji. Z repetiera można mieć i precyzję i fan. Z AR'a z tą precyzją bywa różnie. Lufka 45 cm, to wypierdek i w dodatku cienki. :D

Żeby nie było. Wychowałem się na AK47. :lol:
Pozdrawiam
P_iter
SP0VIP
Stanisław
Posty: 313
Rejestracja: poniedziałek, 05 grudnia 2011, 00:10
Lokalizacja: Warszawa, Gdańsk

Post autor: Stanisław »

Ar to jeszcze nieźle widziałem jak z ar z lufą 20 cali Lothara facet robił znacznie poniżej minuty kontowej na 300 m. Amunicja elaborowana luneta białoruska stała 8 siatka DV. trzeba przyznać, że nieźle. Ponoć kupił w szusterze za 6 tyś. Więc dobry automat też może być celny, ale kosztuje więcej. Inny facet na tym strzelaniu z radom sport (beryl) już nie zaszalał. Choć większość strzałów była w tarczy TS 2 (50 cm) amunicja rosyjska.
RAFAŁ
Posty: 75
Rejestracja: niedziela, 27 listopada 2011, 22:44
Lokalizacja: Legnica

Post autor: RAFAŁ »

Pomyśl jeszcze o Savage ...np model 10fcp z osadą McMillan ,albo bardziej budżetowy 10fcp-k .Każdy chwali swoje ,ja mam tego drugiego i po dotarciu jestem zadowolony.
Savage 10 FCP-K
Stanisław
Posty: 313
Rejestracja: poniedziałek, 05 grudnia 2011, 00:10
Lokalizacja: Warszawa, Gdańsk

Post autor: Stanisław »

Savage dobra relacja jakości do ceny, ale na te odległości może coś z 223.
ODPOWIEDZ