Luz tłoka prasy,

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Awatar użytkownika
goostav
Posty: 792
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 21:12
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Luz tłoka prasy,

Post autor: goostav »

Witam,

Kiedy prasa może być uznana za niesprawną/wyeksploatowaną? Czy takim kryterium może być np. luz na tłoku, czy luz może być dopuszczalny w pewnym zakresie? :-k
Goostav
PiotrL
<font color=navy>Moderator</font>
Posty: 1435
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 10:21

Post autor: PiotrL »

Nie wydaje mi sie aby to było istotne. Łuska wpasowuje sie w matrycę, tłok ma zadanie przekazać siłę i ruch na to wpasowanie, shellholder tez ma luz technologiczny - u siebie nie zwracam uwagi na takie rzeczy....
Piotr
Awatar użytkownika
goostav
Posty: 792
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 21:12
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Post autor: goostav »

I wszystko jasne. dzięki.
Goostav
PiotrL
<font color=navy>Moderator</font>
Posty: 1435
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 10:21

Post autor: PiotrL »

Ojej... zwróc uwage na słowa "..mi się wydaje .." :oops:
Moze Koledzy napiszą cos innego.....
Piotr
Awatar użytkownika
goostav
Posty: 792
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 21:12
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Post autor: goostav »

Ja myślałem tak jakość....podobnie,taki luz będzie nawet chyba likwidował wszystkie ewentualne naprężenia,ale.... to takie moje przemyślenia.
Goostav
sniper4
Posty: 154
Rejestracja: środa, 07 marca 2012, 15:57

Post autor: sniper4 »

spróbuj dać na tłoka olej silikonowy( najlepiej w sprayu) powinno trochę zneutralizować luzu na kilka powtórzeń.
BoW
Posty: 8
Rejestracja: sobota, 05 września 2009, 17:10
Lokalizacja: Brwinów
Kontakt:

Post autor: BoW »

NIGDY nie stosuje się smaru silikonowego na współpracujące powierzchnie stalowe !!!

Można zastosować jakikolwiek smar do metali, czy nawet troszkę oleju silnikowego.

Pozdrawiam,
BoW :!:
nieodwracalny jest skutek naciśnięcia na spust!
sniper4
Posty: 154
Rejestracja: środa, 07 marca 2012, 15:57

Post autor: sniper4 »

BOW to właśnie napisałem OLEJU silikonowego, a nie SMARU.
BoW
Posty: 8
Rejestracja: sobota, 05 września 2009, 17:10
Lokalizacja: Brwinów
Kontakt:

Post autor: BoW »

Odrobinkę uwagi proszę!!!

Kategorycznie NIE silikonowego.

Można troszkę S I L N I K O W E G O do silników spalinowych. :D

Pozdrawiam!
BoW.
nieodwracalny jest skutek naciśnięcia na spust!
PiotrL
<font color=navy>Moderator</font>
Posty: 1435
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 10:21

Post autor: PiotrL »

....Kategorycznie NIE silikonowego. ...
Ponieważ co?
Piotr
sniper4
Posty: 154
Rejestracja: środa, 07 marca 2012, 15:57

Post autor: sniper4 »

Można dać oleju silikonowego bo wiem, że ma właściwości uszczelniające. Mi pomogło.

Jak coś to zawsze można go usunąć chociażby WD-40 czy też SB-23.
BoW
Posty: 8
Rejestracja: sobota, 05 września 2009, 17:10
Lokalizacja: Brwinów
Kontakt:

Post autor: BoW »

Trochę mi to przypomina zabawę w "głuchy telefon", zwłaszcza:

PiotrL napisał
....Kategorycznie NIE silikonowego. ...
Ponieważ co?
Ponieważ smar silikonowy jest przeznaczony do smarowania uszczelnień guma - metal lub tworzywo - metal.
Przy zastosowaniu na styku metal - metal spowoduje ZATARCIE, a niekiedy zniszczenie trących powierzchni.

Polecam tę informację (już tłumaczenie z angielskiego):
http://translate.google.pl/translate?hl ... one_grease

Pozdrawiam,
BoW.
nieodwracalny jest skutek naciśnięcia na spust!
PiotrL
<font color=navy>Moderator</font>
Posty: 1435
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 10:21

Post autor: PiotrL »

....Trochę mi to przypomina zabawę w "głuchy telefon", zwłaszcza:

PiotrL napisał ...
Jeżeli masz zamiar zamiast tłumaczyć wygłaszać tylko objawienia zwłaszcza dużymi literami to nie wróżę niczego innego niż poprzednika głuchego telefonu - czyli ..dziad przemówił do obrazu...
Ja w każdym bądź razie do czytania tych objawien zainteresowanie juz straciłem....A na pożegnanie proponuje np. zgłębić zastosowanie specyfiku np.LOCTITE 8021 lub smar CX - 80. / bez problemu opis mozna znaleźć w języku polskim/ Bez bicia przyznaję że ten pierwszy uzywam do wszystkiego - a ten drugi znam tylko z netu....
Piotr
BoW
Posty: 8
Rejestracja: sobota, 05 września 2009, 17:10
Lokalizacja: Brwinów
Kontakt:

Post autor: BoW »

Moja informacja nie jest dla Tych, Którzy Wiedzą Lepiej, tylko dla tych, którzy przez niewłaściwe zastosowanie jakiegoś specyfiku mogliby narazić się na poważną stratę.
Bo zatarty tłok to już spory problem i niemały wydatek.

PiotrL - jeśli czujesz się urażony - przepraszam, nie chciałem Cię urazić.

Pozdrawiam Wszystkich,
BoW.
nieodwracalny jest skutek naciśnięcia na spust!
Awatar użytkownika
P_iter
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 2625
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: P_iter »

BoW, przeczytałem wiadomości do których podałeś link. Co prawda, prawdy zawarte w Wikipedi mają czasami kontrowersyjną zawartość ale nic tam o zatarciach nie widzę. Nawet napisane jest: Różne zastosowania domowego obejmują smarowe zawiasy, główki prysznica wątki na śruby, nici węża ogrodowego lub dowolnej wiadomości lub wątku lub mechanizm, który może być smarowane.
Tłumaczenie takie sobie. W oryginale Various household uses include lubricating door hinges, shower heads, threads on bolts, garden hose threads or any thread or mechanism that can be lubricated.
Także jest adnotacja such as the operating mechanism of the M1 Garand rifle. Garanda co prawda nie mam, ale jakoś nie przypominam sobie w tym karabinie części gumowo - metalowych które mogą współpracować ze sobą.
Smarów silikonowych w sprey'u stale używam do smarowania ścianek zewnętrznych magazynków w pistoletach i smarowania sprężyn magazynków wszelkiej broni. Nic się nie zaciera a przeciwnie - chodzi cichutko i sprawnie.
Pozdrawiam
P_iter
SP0VIP
PiotrL
<font color=navy>Moderator</font>
Posty: 1435
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 10:21

Post autor: PiotrL »

Mi nie chodzi o obrażanie sie ani tez obrażony sie nie czuje - ale Twoją wypowiedź odebrałem tak: nie mozna - a jako ze nie mam wykształcenia technicznego i opieram sie tylko / jak już ja czytam / na opisie z opakowania - zapytałem dlaczego nie można. Takiego Loctite uzywałem dość długo jako smarowidła ogólnego domowo-rowerowo-samochodowego przeznaczenia - nawet w mechanizmach pracujacych pod wiekszym obciążeniem czy dokładniej spasowanych niż układ tłok-korpus prasy. Odpowiedź zrozumiałem tak: Jeeezu... co za / właściwe wstawić/ przecież JA im mówię ŻE NIE MOŻNA wiec po co te dywagacje. Forum służy do wymiany doświadczeń - i czasem przychodzi odpowiadać na oczywiste dla odpowiadającego problemy - które z racji braku np. doświadczenia są bardzo dużymi problemami dla pytajacego... Gdybym w np. w temacie o strzelaniu z OWG rejestrowanego jako 7,62x54R z problemami uzyskania zadowalajacego skupienia napisał że TRZEBA UŻYĆ POCISKU .311 A NIE .308a dlaczego - BO TAK - to pytający mógłby chyba mieć problemy ze snem. Wszak duże litery - to w necie krzyk.....
Piotr
Alphamale
Posty: 147
Rejestracja: czwartek, 05 kwietnia 2012, 03:40

Post autor: Alphamale »

Jesli w moje prasie jednocyklowej slysze tarcie tloka smaruje go. Nie za bardzo przykladam uwage co do smarowidla, jednak ze wzgledu na bardzo dobre walory konserwujace w mojej broni używam slide-glide .. Rozprowadzam ten smar pedzelkiem na dlugosci tloka, cienka raczej warstwa i prasa zaczyna wtedy pracowac z pelna kultura bo tarcie i odlgos jaki wczesniej byl slyszalny po prostu znikaja.
ODPOWIEDZ