Pytanie o prasę i wagę

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Adam K.
Posty: 33
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2012, 19:13
Lokalizacja: Uniejów woj. łódzkie

Pytanie o prasę i wagę

Post autor: Adam K. »

Witam, jako początkujący z elaboracją jak zwykle mam pytania :D
W większości kulki przeznaczone będą do tarczy na strzelnicy (100m) i w łowisko odległości +/- 200m
Zacznijmy od tego czy prasa typu "Redding - Boss" będzie wystarczająca przy elaboracji kalibrów 223Rem i 6,5x55SE, ze wskazaniem na 223, czy może trzeba myśleć o mocniejszej typu BIG BOS lub RCBS Rock Chucker Supreme
Mam jeszcze pytanko co do wagi czy wystarczająca będzie np. RC 5-0-5 bo jakoś wydaje mi się że powinna być wystarczająca, myślałem jeszcze nad elektroniczną ale jakoś nie mam pełnego zaufania do elektroniki.
Zaczynam kompletować sprzęt i zastanawiam się właśnie nad prasą i wagą co do reszty sprzętu odpowiedzi na dzień dzisiejszy znalazłem na forum.
Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.
Maciek K
Posty: 579
Rejestracja: poniedziałek, 18 lipca 2011, 23:53
Lokalizacja: Ze wsi pod W-wą ;)

Post autor: Maciek K »

W tamtym roku miałem taki sam dylemat i nie posłuchałem Kolegów z Forum...
Kupiłem "gotowca" Lee gdzie prasa po 100 szt. kulek miała już luz...
Szybko zmieniłem na BB II a wagę na RCBS 5-0-5 i teraz po "opanowaniu" 5-0-5 nie mam już problemu ;)
Do 223 kupiłem matryce Forstera i Reddinga.
Reasumując lepiej wydać ciut więcej i mieć kłopot z głowy niż rzeźbić tak jak ja na początku...
Pozdrawiam
Maciek
wozzi
Posty: 1995
Rejestracja: środa, 02 marca 2011, 18:14
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: wozzi »

Redding - Boss wystarczy dla tych kalibrów w zupełności. RCBS 5-0-5 jest również wystarczająca. Sam sobie taka kupie jako "backup".
.303 brit .308 win 6,5x55 .45acp 9x19mm .22lr .357
Awatar użytkownika
Bizon
Posty: 71
Rejestracja: wtorek, 08 listopada 2011, 22:50
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: Bizon »

Jeśli chodzi o wagę RCBS 5-0-5. radził bym jedynie dociążyć ją ołowiem żeby miała większą bezwładność.(nie przesuwała się gdy lekko sie ją szturnie. Najlepiej nadaje się do tego ołów odlany w pudełku po zapałkach praktycznie idealnie pasuje wystarczy lekko wcisnąć.
Maciek K
Posty: 579
Rejestracja: poniedziałek, 18 lipca 2011, 23:53
Lokalizacja: Ze wsi pod W-wą ;)

Post autor: Maciek K »

Bizon pisze:Jeśli chodzi o wagę RCBS 5-0-5. radził bym jedynie dociążyć ją ołowiem żeby miała większą bezwładność.(nie przesuwała się gdy lekko sie ją szturnie. Najlepiej nadaje się do tego ołów odlany w pudełku po zapałkach praktycznie idealnie pasuje wystarczy lekko wcisnąć.
Dociążenie 5-0-5 na pewno pomoże bo "jakaś takaś leciutka" jest ale co z jej powtarzalnością przy ważeniu naważek ?!
Czy Wasze wagi są "powtarzalne" ? Bo moja nie była....
Pozdrawiam
Maciek
ODPOWIEDZ