Forster 3CUT-224 3-in-1 Case Mouth Cutter

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Maciek K
Posty: 579
Rejestracja: poniedziałek, 18 lipca 2011, 23:53
Lokalizacja: Ze wsi pod W-wą ;)

Forster 3CUT-224 3-in-1 Case Mouth Cutter

Post autor: Maciek K »

Ponieważ posiadam Trimmer Forstera to zastanawiam się nad zakupem tego ustrojstwa w celu "ułatwienia i przyśpieszenia" pracy na Trimmerze :

http://www.forsterproducts.com/client_i ... UT-001.pdf

Ktoś z Kolegów używa tego "cuda",jakieś opinie,podpowiedzi ?
Pozdrawiam
Maciek
wozzi
Posty: 1995
Rejestracja: środa, 02 marca 2011, 18:14
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: wozzi »

Mam ten sam "problem": zastanawiam się, czy i na ile to się sprawdza. Trimmer fostera jest w posiadaniu...
.303 brit .308 win 6,5x55 .45acp 9x19mm .22lr .357
Maciek K
Posty: 579
Rejestracja: poniedziałek, 18 lipca 2011, 23:53
Lokalizacja: Ze wsi pod W-wą ;)

Post autor: Maciek K »

To nie pozostaje nam nic innego jak zostać prekursorami i zamówić to "ustrojstwo" 8-[
Pozdrawiam
Maciek
RC
Posty: 461
Rejestracja: niedziela, 06 marca 2011, 18:20

Post autor: RC »

Osobiście tego pieroństwa bym nie kupił, nie wyobrażam sobie ustawiania do różnych kalibrów, a poza tym myślę. że będzie występował problem z idealnie osiowym zamocowaniem łuski (pilot nie zawsze jest w stanie to zapewnić). W przypadku braku osiowości, ostrze które obrabia krawędź wewnetrzną, ze wzgledu na jego mały kąt natarcia będzie szyjkę z jednej strony obrabiać zbyt głęboko. a z przeciwnej nie zrobi tego prawie wcale. Może potem występowac problem z osiowym osadzaniem pocisków.
Stepan Bazyluk
Posty: 533
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 08:47
Lokalizacja: Podlasie Północne

Post autor: Stepan Bazyluk »

By mieć zapewnioną poprawną "pracę pilota" należy przestrzegać określonych reguł postępowania z obrabianiem łusek: Step - Step - Step........ Pilot zapewnia zawsze "dobre trzymanie szyjki łuski", gorzej może być z pochwytem mocującym... Rozwiązanie Forstera jest technologicznie bardzo zaawansowane, zresztą jak wszystkie jego produkty, ale jego praktyczność zastosowania jest "ot taka sobie".....
"Uwielbiam chorał ruski..."
Awatar użytkownika
Krakus
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 428
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 16:23
Lokalizacja: Kraków

Re: Forster 3CUT-224 3-in-1 Case Mouth Cutter

Post autor: Krakus »

Maciek K pisze:... zastanawiam się nad zakupem tego ustrojstwa w celu "ułatwienia i przyśpieszenia" pracy na Trimmerze ...
Ponoć śpieszyć się trzeba tylko w dwóch przypadkach: przy łapaniu pchły i przy biegunce O:) .

Nie mam, więc własnej opinii sobie nie wyrobiłem, natomiast wyczytałem na forach zza Wielkiej Wody. Ustrojstwo jest fajne lecz sens ma jedynie, gdy do każdej partii łusek ma się osobne, lub gdy jednorazowo robi się bardzo duże ilości. Sposób ustawiania jest, delikatnie mówiąc, niedopracowany &#8211; brak śrub regulujących, są jedynie mocujące. W efekcie ustawia się metodą prób i błędów i przy okazji kilka cennych łuseczek trafia do śmieci. Podobno czas potrzebny na dobrą regulację jest większy od potrzebnego na ręczne ogratowanie 100 łusek.
darzbór!
Paweł Morawski
wozzi
Posty: 1995
Rejestracja: środa, 02 marca 2011, 18:14
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: wozzi »

Dzięki Krakusie, o taka informacje mi chodziło... tzn. informacje tego typu. Wolałbym, aby "to ustrojstwo" było praktyczniejsze w użyciu. Daruje sobie w takim razie zakup...
.303 brit .308 win 6,5x55 .45acp 9x19mm .22lr .357
Lafi
Posty: 66
Rejestracja: środa, 28 maja 2008, 09:57

Post autor: Lafi »

przegladajac youtube znalazlem taki film:
trimmer
frugo
Posty: 71
Rejestracja: czwartek, 14 kwietnia 2011, 17:37
Lokalizacja: Kraków

Post autor: frugo »

Wyglada to zachecajaco...
Ja kupilem cos analogicznego do RCBSa juz jakis czas temu, zobaczymy jak sie bedzie sprawowac jak do mnie dotrze..
SławekP
Posty: 401
Rejestracja: wtorek, 03 czerwca 2008, 11:17
Lokalizacja: Bolesławiec

Post autor: SławekP »

Dzięki uprzejmości MaćkaK który pozwolił mi się "przykleić" do jego zamówienia, mam okazję wypróbować to ustrojstwo.
Początkowo podchodziłem dość nieufnie do takiego novum jednak pierwszą setkę (łusek =P~ ) mam za sobą i uważam przyrząd za bardzo przydatny.
Krawędzie łusek wychodzą ładnie i są dokładnie trymowane.Wcześniej eksperymentowałem z frezem Lymana;
http://parabellum.pl/index.php/elaborac ... ymana.html
ale to była porażka...
ODPOWIEDZ