Którą wagę wybrać ?

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Awatar użytkownika
Bizon
Posty: 71
Rejestracja: wtorek, 08 listopada 2011, 22:50
Lokalizacja: Trójmiasto

Którą wagę wybrać ?

Post autor: Bizon »

Zastanawiam się nad dwoma wagami :
RCBS 1010, RCBS RANGEMASTER 750, Waga RCBS ChargeMaster 1500 ? Nie mam zamiaru elaborować dużych ilości amunicji bardziej liczy się dokładność.
MarcinR
Posty: 322
Rejestracja: sobota, 17 kwietnia 2010, 22:44
Lokalizacja: Warmińsko-Mazurskie Olecko
Kontakt:

Post autor: MarcinR »

Wszystkie wymienione wagi są dokładne. 1500 ma możliwość dokupienia automatycznego dozownika, więc z czasem może okazać się to trafionym zakupem. 750 można używać też z baterią 9V co niektórzy uważają za zaletę. 1010 nie trzeba reklamować. Na www.cel.sklep.pl wszystkie są dostępne od ręki zapraszam.
Awatar użytkownika
P_iter
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 2625
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: P_iter »

Co do 1010 mam mieszane uczucia. Słyszałem o wielu wypadkach, gdzie nawet nowe wagi były do bani. Tańszym i moim zdaniem lepszym rozwiązaniem jest RCBS 505.
Pozdrawiam
P_iter
SP0VIP
Awatar użytkownika
Bizon
Posty: 71
Rejestracja: wtorek, 08 listopada 2011, 22:50
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: Bizon »

W takim bądź razie podło na RCBS 505. Mam nadzieje że w przyszłym tygodniu uda mi się już pochwalić wynikami na tarczy.
Andrzej D.
Posty: 61
Rejestracja: poniedziałek, 02 czerwca 2008, 00:16
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Andrzej D. »

RCBS RANGEMASTER 750 nie polecam. Zero "pływa".
MarcinR
Posty: 322
Rejestracja: sobota, 17 kwietnia 2010, 22:44
Lokalizacja: Warmińsko-Mazurskie Olecko
Kontakt:

Post autor: MarcinR »

1010 mam od 2 lat i mieszanych uczuć nie mam jest to świetna waga. Co do 750 nie robiłem na niej, ale sprawdzam wagi elektroniczne i na razie nie miałem problemu.
Co do problemów z wagami elektronicznymi to pisała do mnie jedna osoba, że coś jej nie działa i tu problem został zdiagnozowany bardzo szybko. Paczka z USA, waga bez opakowanie zawinięta w bluzę dresową i uszkodzony czujnik.
Wszystkie produktu kupowane u mnie maja gwarancję tak więc nie ma obaw że coś będzie pływać, no chyba że po sobocie.
Pozdrawiam
M.R.
Marcin Roszko
www.cel.sklep.pl
RC
Posty: 461
Rejestracja: niedziela, 06 marca 2011, 18:20

Post autor: RC »

Również jestem posiadaczem 1010 i uważam że jest to bardzo dobra waga. Ma ciężki korpus przez co jest bardzo stabilna, wygodne pokrętło do kalibracji, szybko się stabilizuje przy wykonywaniu naważek bez względu na ich wielkość. Jedyny problem o jakim słyszałem wystąpił w egzemplarzu w którym (z winy użytkownika)zostały zablokowane w panewkach łożyska osi ramienia (łożyska powinny być luźne,czyste, i bez jakichkolwiek smarów).
Andrzej D.
Posty: 61
Rejestracja: poniedziałek, 02 czerwca 2008, 00:16
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Andrzej D. »

Z tego co czytałem, to z RCBS 750 nie tylko ja mam problemy, podobno 1500 jest stabilniejsza.
Awatar użytkownika
RobertK
Posty: 303
Rejestracja: wtorek, 26 kwietnia 2011, 08:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: RobertK »

Witam.Jeżeli cena aż tak nie gra roli,a liczy się precyzja to polecam taką http://www.wagisklep.pl/sklepinternetow ... ga682.html sam używam od trzech lat takiej i moim zdaniem jest to najlepszy wybór do precyzyjnego ważenia.Troche tańsza opcja to wersja bez legalizacji wystarczająca w zupełności.Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
P_iter
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 2625
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: P_iter »

Na YouTube był taki gustowny filmik jak gość rozprawia się młotem kowalskim z Wagą RCBS'a 10-10. Nie była to zabawa szaleńca, tylko polecenie z RCBS'a aby udokumentować zniszczenie wagi która była wadliwa. Jak wypowiadał się właściciel, waga wyglądała jak używana, mimo, że kupiona jako nówka sztuka. RCBS przesłał nową wagę, która służy dobrze, ale szkoda, że flagowy model wagi manualnej tej firmy trafia się wadliwy. Znam jeszcze dwa przypadki, gdzie posiadacze 10-10 mają poważne zastrzeżenia do tych wag. Chyba obydwie są użytkownikami tego Forum, więc może się odezwą.
Główne problemy, to gubienie zera, inne wskazania przy sprawdzaniu tego samego nasypu i niestabilność ramienia na podporach wagi.
Pozdrawiam
P_iter
SP0VIP
Awatar użytkownika
Bizon
Posty: 71
Rejestracja: wtorek, 08 listopada 2011, 22:50
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: Bizon »

Widziałem na youtube.com filmiki jak wagi RCBS 505 z zainstolwanymi kamerkami internetowymi dla łatwiejszego odczytu reagują na pojedyncze ziarnka prochu. Czy potrzeba czegoś więcej ?
Maciek K
Posty: 579
Rejestracja: poniedziałek, 18 lipca 2011, 23:53
Lokalizacja: Ze wsi pod W-wą ;)

Post autor: Maciek K »

Mam 5-0-5 i mogę potwierdzić,że "widzi" każde ziarno prochu.
O kamerce trzeba pomyśleć bo kark czasem boli od schylania głowy jak waga stoi na stole.
Oczywiście przy moim "szczęściu do hamerykańskiego sprzetu" i ją musiałem "poprawić": jak sprawdzałem "poprawność" ważenia w przedziale 20-29 Grain to wszystko było ok
ale w przedziale 30-39 potrafiła "oszukać" o jeden Grain.
Po oględzinach stwierdziłem,że na listwie wagi (tej po której przesuwa się ciężarki) są ponacinane (frezowane) nacięcia na których "zatrzymują" się w/w ciężarki że i owszem nacięcia są ale po frezowaniu nikt tej listwy "nie oczyścił" z zadziorów-opiłków...
Po usunięciu niechcianych pozostałości po obróbce waga działa i waży poprawnie.
Pozdrawiam
Maciek
Jan Z.
Posty: 70
Rejestracja: czwartek, 05 czerwca 2008, 20:35
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Jan Z. »

Kręcę kulki z dala od komputera toteż, jeżeli ktoś używa wagi mechanicznej, ważenie można usprawnić stosując zamiast kamerki i PCta komórkę z aparatem fotograficznym a najlepiej starą nieużywaną komórkę. Po zrobieniu uchwytu przed wagą uzyskujemy stabilny obraz bez "paralaksy". Jedyny mankament to konieczność okresowego budzenia aparatu i ładowania komórki.
Sam już dawno przeszedłem na wagę elektroniczną, ważenie jest dużo szybsze.

DB.
Maciek K
Posty: 579
Rejestracja: poniedziałek, 18 lipca 2011, 23:53
Lokalizacja: Ze wsi pod W-wą ;)

Post autor: Maciek K »

Jan Z.
Ciekawy pomysł z tą komórką ale widok ekranu jest "mały"..
Ja też nie ważę prochu przy komputerze jednak można wziąć laptopa pod pachę i na stół gdzie się waży a na takim ekranie "wskaźnik" wagi jest wielkości długopisu i dopiero wtedy dobrze widać...
Dobra a tym samym dokładna waga elektroniczna to wydatek jakieś 1500 zł. i może kiedyś się pokuszę...
Mam taką małą Ohaus-a YA 102,służy tylko do ważenia pocisków i łusek.
Pozdrawiam
Maciek
Jan Z.
Posty: 70
Rejestracja: czwartek, 05 czerwca 2008, 20:35
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Jan Z. »

Maćku, mały obraz nie jest problemem bo obserwujemy tylko koniec wskazówki.
Problemem może być mała jasność obrazu gdy ktoś lubi rzęsiste oświetlenie oraz ograniczenie kąta obserwacji ekranu. To ostatnie można łatwo obejść umieszczając przed obiektywem lusterko.....

Co do wagi elektronicznej poszedłem w tani wariant. A wierz mi, że tanie bazarowe wagi są zwykle używane do dużo bardziej odpowiedzialnych rzeczy niż nasze elabarowanie.

Kupiłem więc wagę o teoretycznej dokładności 0,001 grama przy zakresie ważenia do 10 gramów.
Do tego mam własnoręcznie wykonane lekkie aluminiowe miseczki (tara 25,5 gn.) z denka od puszki piwa względnie z denka pojemnika od dezodorantu. Nie elektryzują się i nie obciążają sobą wagi.
Poza tym każde ważenie to obserwacja czy waga dobrze pokazuje tarę i wraca do zera a od czasu ważenie kontrolne.
Może trafiłem na jakiś wybitny egzemplarz ale sprawuje się super. Waga ustawiona na grainy, odmierzanie naważek z dokładnością 0,1 gn. nie nastręcza trudności.

DB.
wozzi
Posty: 1995
Rejestracja: środa, 02 marca 2011, 18:14
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: wozzi »

Jan Z. pisze: Do tego mam własnoręcznie wykonane lekkie aluminiowe miseczki (tara 25,5 gn.) z denka od puszki piwa względnie z denka pojemnika od dezodorantu. Nie elektryzują się i nie obciążają sobą wagi.
Chyba wiem, co się z dezodorantem żony stanie... :lol: I tak oto miseczka do dżemu "pożyczona" z greckiej restauracji wróci do właściciela... :oops: :lol:

Dzięki za pomysł!
.303 brit .308 win 6,5x55 .45acp 9x19mm .22lr .357
Jan Z.
Posty: 70
Rejestracja: czwartek, 05 czerwca 2008, 20:35
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Jan Z. »

wozzi, wbrew pozorom lepsze miseczki mam z puszek od piwa.
Są większe a mimo to lżejsze. Po prostu puszki są robione z cieńszej blaszki.
Ale i tak trzeba ich poznawczo trochę pociąć bo różnice między poszczególnymi markami puszek i pojemników są spore.

DB.
snajper
Posty: 550
Rejestracja: czwartek, 29 maja 2008, 14:54
Lokalizacja: MAZOWIECKIE
Kontakt:

Post autor: snajper »

Widziałem na youtube.com filmiki jak wagi RCBS 505 z zainstolwanymi kamerkami internetowymi dla łatwiejszego odczytu reagują na pojedyncze ziarnka prochu. Czy potrzeba czegoś więcej ?
Nie potrzeba youtube :D
Proszę bardzo kamerka zamocowana na stałe.Przekątna monitora 10"
http://imageshack.us/photo/my-images/528/dsc01102.jpg/
ODPOWIEDZ